Вітаю!

Мене звати Олексій, я студент ХНУМГ ім. Бекетова, вчусь на архітектора, факультет АДОМ. Рік тому я зайшов на сайт університету і побачив статтю, яка розповідала про можливість поїхати в Словаччину за програмою обміну. Подивившись умови цієї програми, я подумав, що можна було б спробувати взяти участь. Потрібно було зібрати список певних документів, написати мотиваційний лист та трішечки бажання. Я прийшов в міжнародний центр при нашому університеті і Владислава Троян мені дуже допомогла розібратися у всіх деталях. До цього ніколи в подібних заходах не брав участі, тому підтримка з боку центру була мені дуже корисна і важлива. Через кілька місяців мені таки вдалося зібрати всі документи і тепер тільки залишалося чекати результати. Якщо ви читаєте цю статтю, то можна зробити висновок, що я все ж виграв і поїхав до Словаччини. Так, під час пандемії коронавірусу. Цей момент взагалі ставив поїздку під великим питанням. Проте тут зіграв фактор «трішечки бажання»

.DSC 2933DSC 3794DSC 3745

Зараз я вам пишу з Братислави, я тут вчуся в рамках програми міжнародної академічної мобільності в Словацькому технічному університеті за тією ж спеціальністю

.DSC 3620DSC 2805

Поїхав я сюди на рік, хоча можна було вибрати період поїздки: і півроку, і три місяці. І скільки ж це все коштує? Анітрохи. Ще й стипендію платять! Навчання тут англійською, так що знання мови обов'язкове. Мене помістили в групу до студентів по Erasmus, там люди з усієї Європи. Через всім відомий коронавірус, навчання проходить дистанційно, хоча деякі предмети вдається відвідувати очно. Наприклад, я взяв предмет «Скульптура і моделювання» (до речі так, предмети можна вибирати) і в групі всього 3 людини: я, француз і француженка. І оскільки нас так мало, то заняття проходять і навіть дуже цікаво (фото із занять прикріплюю). Заняття веде Мілан Лукач, словацький скульптор. Подорожувати багато не виходить зі зрозумілих причин, але по Словаччині це можна робити спокійно. Тим паче для студентів всі поїздки країною на поїздах безкоштовні! Так що вдалося відвідати кілька цікавих містечок (фотографії звідти теж прикріплюю). У планах з'їздити до Відня (а це всього 45 хвилин на автобусі звідси), в міста Німеччини, Чехії, Угорщини, Польщі, Франції, тощо. На завершення хочу сказати, що такий досвід навчання за кордоном розширює кругозір, дає масу нових можливостей, знайомить з людьми з усього світу і розкриває свідомість. Пробуйте і у вас все вийде!

рабочие 1рабочие 2рабочие 3

P. S. Якщо цікаво дізнатися більше про життя тут, то заходьте до мене в телеграм канал: