OBTAINED RESULTS, NEW OPPORTUNITIES AND INNOVATIONS
Master in SMArt transport and LOGistics for cities
585832-EPP-1-2017-1-IT-EPPKA2-CBHE-JP
Erasmus+: КА2 CBHE
Report_Obtained results from SmaLog implementation.pdf
More information about the SmaLog implementation and dissemination activities can be found on the:
- Web site of the Project SmaLog: http://smalog-2017.uniroma2.it/uk/
- Facebook page of the Project SmaLog: https://www.facebook.com/SmaLog2017/
- Twitter page of the Project SmaLog: https://twitter.com/SmaLog2017
More information about the SmaLog implementation and dissemination activities by Transport systems and Logistics Department O.M. Beketov National University of Urban Economy in Kharkiv can be found on the:
- Web site of the Transport systems and Logistics Department: https://k-tsl.com/, https://tsl.kname.edu.ua/
- Instagram page: https://www.instagram.com/kafedra_tsl/
- Facebook page: https://www.facebook.com/kafedra.tsl/
- Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/
МІЖНАРОДНЕ СТАЖУВАННЯ ВИКЛАДАЧІВ В РАМКАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАЛЬНОГО КУРСУ «ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ SMALOG»
Шановні колеги, запрошуємо вас отримати сучасні знання та оволодітикомпетенціями у вирішенні складних проблем міського розумного транспорту та логістики шляхом ознайомлення із найкращими сучасними практиками, методами та моделями, що розроблені та запроваджені у містах/регіонах світу. Дистанційний навчальний курсрозроблений викладачами університетів партнерів України та Грузії за підтримки провідних науковців з університетів-партнерів Європи на платформіMoodle Національного транспортного університету (м. Київ)в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу Еразмус+«MasterinSmartTransportandLogisticsforCities»/ Магістерська програма «Розумний транспорт і логістика для міст» (585832-EPP-1-2017-1-IT-EPPKA2-CBHE-JP).
Дистанційний навчальний курсhttp://moodle.ntu.edu.ua/
Інструкцію щодо реєстрації на курс
Веб-сайт проектуhttp://smalog-2017.uniroma2.it/
Представники кафедри Транспортних систем і логістики взяли участь
у шостій зустрічі Комітету з управління проектом
«Магістерська програма «Розумний транспорт і логістика для міст» (SmaLog)»
23 березня відбулась робоча on-line зустріч учасників проєкту «Магістерська програма «Розумний транспорт і логістика для міст» (SmaLog)». У анонсованому заході взяли участь представники університетів-партнерів програми SmaLog з України, Грузії, Польщі, Німеччини та Італії.
Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова представляли завідувач кафедри транспортних систем і логістики, професор Олексій Лобашов, начальник навчально-методичного відділу університету Дмитро Рославцев та доценти кафедри Катерина Вакуленко, Марія Ольхова та Євген Куш.
Марія Ольхова представила підсумки та визначила проблемні питання щодо робочого пакету «Підготовка студентів до пілотної програми SmaLog». В рамках даного робочого пакету був представлений Каталог випуску студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти денної форми навчання спеціальності 275 – Транспортні технології (за видами) освітньо-наукової програми «Розумний транспорт і логістика для міст», розроблений пані Марією. Окрема подяка за дизайн та участь у підготовці каталогу Анні Михаленко – випускниці цієї програми, яскравій представниці сучасної креативної талановитої молоді. Було вирішено запровадити аналогічні буклети усіма університетами-партнерами з України та Грузії.
«Керівництво з міжнародної системи забезпечення якості», його реалізація в Університеті та рекомендації щодо впровадження Керівництва в університетах-партнерах України та Грузії було представлене Дмитром Рославцевим.
Катерина Вакуленко представила основні результати організації Мобільності студентів та викладачів в рамках проєкту SmaLog та пропозиції щодо подальшої її реалізації в умовах COVID19.
Євген Куш взяв участь у дискусії щодо фінансових питань реалізації проєкту та закупівлі обладнання.
В рамках зустрічі були проведені підсумки задач, що вже реалізовані в проєкті, визначені напрямки подальшої діяльності з реалізації проєкту за умови COVID19, визначена дорожня карта щодо підготовки підсумкового звіту, плану розповсюдження результатів проєкту та напрямки подальшої співпраці.
Каталог випуску магістрів за освітньо-науковою програмою
Master in Smart Transport and Logistics for Cities
Перший Каталог випуску магістрів за освітньо-науковою програмою Master in Smart Transport and Logistics for Cities випущено. https://eprints.kname.edu.ua/57694/1/Catalogue_Smalog_Graduates_2020_v2_compressed.pdf
Колектив кафедри "Транспортних систем та логістики" ХНУМГ імені О. М. Бекетова висловлює вдячність випускникам програми за терпіння, небайдужість та наполегливу працю. Окрема подяка за дизайн та участь у підготовці Каталогу доценту кафедри Марії Ольховій та Анні Михаленко – випускниці цієї програми, яскравій представниці сучасної креативної та прогресивної молоді. Велика подяка команді National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team, надійним партнерам проєкту із Італії, Німеччини, Польщі, Грузії та України за спільну роботу, підтримку та створення умов для особистого та професійного розвитку. Особлива подяка координатору проєкту проф. Антоніо Комі (Університету Тор Вергата, м. Рим, Італія), чий високий професіоналізм у поєднанні з щирістю зробили роботу над проєктом приємною подорожжю у компанії однодумців, здатних надихати та мотивувати один одного до кращих результатів.
Представники кафедри Транспортних систем і логістики взяли участь у сьомій зустрічі Комітету з управління проєктом «Магістерська програма «Розумний транспорт і логістика для міст» (SmaLog)»
08 червня відбулась робоча on-line зустріч учасників проєкту «Магістерська програма «Розумний транспорт і логістика для міст» (SmaLog)». У анонсованому заході взяли участь представники університетів-партнерів програми SmaLog з України, Грузії, Польщі, Німеччини та Італії/
Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова представляли завідувач кафедри транспортних систем і логістики, професор Олексій Лобашов, начальник навчально-методичного відділу університету Дмитро Рославцев та доценти кафедри Катерина Вакуленко, Марія Ольхова та Євген Куш.
Марія Ольхова представила підсумки робочого пакету «Підготовка студентів до пілотної програми SmaLog».
Катерина Вакуленко представила основні результати організації Мобільності студентів та викладачів в рамках проєкту SmaLog. В результаті було прийнято рішення щодо подальшої реалізації мобільності в умовах COVID19 в форматі онлайн зустрічей. У зв’язку з цим з 15 по 18 червня 2021 року провідні викладачі з Кафедри інженерії підприємств "Маріо Лучертіні" Університету Тор Вергата міста Рим проводитимуть в онлайн форматі лекції та практичні заняття для магістрів спеціальності «Розумний транспорт та логістика для міст».
Євген Куш взяв участь у дискусії щодо фінансових питань реалізації проєкту та закупівлі обладнання.
В рамках зустрічі були проведені підсумки реалізованих задач, визначена дорожня карта щодо підготовки підсумкового звіту та організації фінальної зустрічі за умови COVID19, плани щодо розповсюдження результатів проєкту та напрямки подальшої співпраці.
Лекції професорів кафедри інженерії підприємств "Маріо Лучертіні"
Університет Тор Вергата, м. Рим, Італія
Антоніо Комі, Умберто Крісаллі, Антоніо Полімені в рамках програми
Master in Smart Transport and Logistics for Cities (SmaLog)
В рамках Спеціальної мобільності проекту SmaLog програми Erasmus+ передбачено навчання магістрів спеціальності «Транспортні технології» освітньо-наукової програми «Розумний транспорт та логістика для міст» викладачами з Європейських університетів партнерів проекту.
В період з 15.06.21 по 18.06.21 професорами Антоніо Комі, Умберто Крісаллі, Антоніо Полімені кафедри інженерії підприємств "Маріо Лучертіні" Університету Тор Вергата, м. Рим, Італія було прочитано курс лекцій та практичних занять на теми: TransportationSystems, Zoning and O/D matrix(exercises), Transportation supply models, Path choice models, Assignment models(elements), Estimation of Origin-Destination flows from traffic counts, Urban freight demand forecasting.
Проведення занять відбувалось дистанційно. Лекції відвідали магістри спеціальності «Транспортні технології» освітньо-накової програми «Розумний транспорт та логістика для міст».
Представники кафедри Транспортних систем і логістики взяли участь у робочій зустрічі Progress Seminar: Theoretical fundamentals of PhD Program «Магістерська програма «Розумний транспорт і логістика для міст» (SmaLog)»
В період з 28.07. по 30.07.2021 у Державному університеті «Житомирська політехніка» відбулась робоча зустріч та був проведений семінар, метою якого було розробка теоретичних основ програм PhD в рамках проєкту «Магістерська програма «Розумний транспорт і логістика для міст» (SmaLog)». У анонсованому заході взяли участь представники університетів-партнерів програми SmaLog з України, Грузії, Польщі, Німеччини та Італії.
Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова представляли завідувач кафедри транспортних систем і логістики, професор Олексій Лобашов, начальник навчально-методичного відділу університету Дмитро Рославцев та доценти кафедри Катерина Вакуленко, Марія Ольхова, Євген Куш, Олексій Прасоленко, асистент кафедри Тетяна Луценко.
Марія Ольхова представила підсумки робочого пакету «Підготовка студентів до пілотної програми SmaLog».
«Керівництво з міжнародної системи забезпечення якості», його реалізація в Університеті та рекомендації щодо впровадження Керівництва в університетах-партнерах України та Грузії було представлене Дмитром Рославцевим.
Євген Куш взяв участь у дискусії щодо фінансових аспектів проєкту та закупівлі обладнання та провів консультацію партнерів щодо фінансових питань ведення проєкту.
Катерина Вакуленко представила інформацію щодо підготовки до організації фінальної зустрічі та її попередній план, що відбудеться на початку жовтня в Харківському національному університеті міського господарства ім. О. М. Бекетова.
В рамках робочої зустрічі представники університету взяли активну участь в дискусіях щодо завершення основних робочих пакетів проєкту.
Під час семінару Римським університетом ла Сап'єнца були представлені теоретичні основи програм PhD. Дмитро Рославцев взяв участь у дискусії щодо можливих напрямків реалізації представлених теоретичних основ в Харківському національному університеті міського господарства ім. О. М. Бекетова.
Олексій Прасоленко та Тетяна Луценко представили презентацію щодо використання обладнання (Pupil World Camera), що придбане в рамках проєкту SmaLog, у навчальному процесі та науково-дослідницькій діяльності.
В рамках візиту до Державного університету «Житомирська політехніка» на зустріч завітав Міністр освіти і науки України Сергій Миколайович Шкарлет, привітав Координатора проєкту SmaLog проф. Коми (Університет Тор Вергата, м. Рим, Італія) побажав натхненної, успішної освітньої, наукової та міжнародної діяльності.
Вітаємо переможців конкурсу Додаткової Мобільності в рамках проекту SmaLog програми Erasmus+
На кафедрі Транспортних систем і логістики завершився конкурсний відбір викладачів для участі у Мобільності в рамках проекту SmaLog програми Erasmus+.
Дана подія передбачає стажування у Silesian University of Technology, SUT, Poland.
2. Minutes of Selection procedure for Staff_2021
Викладачі Кафедри Транспортних систем і логістики почали стажування в SILESIAN UNIVERSITY OF TECHNOLOGY, POLAND в рамках проєкту SmaLog програми Erasmus+/KA 2
Викладачі кафедри Транспортних систем і логістики Марія Ольхова та Дмитро Рославцев пройшли конкурсний відбір на прийняття участі у Мобільності в рамках проекту SmaLog програми Еразмус+ та з 13 вересня почали стажування в Сілезькому технологічному університеті, Катовиці, Польща. Участь у стажуванні в рамках спеціального напряму мобільності SmaLog надасть можливість відвідати лекції викладачів кафедри логістики та транспортних технологій у Сілезькому технологічному університеті, ознайомитися з методами та технологіями навчання, підходами до формування освітніх програм, обговорити підходи адаптації до нових умов пандемії, зокрема до дистанційного навчання, обговорити стратегії інтернаціоналізації та можливості запровадження подвійного диплому. Всі матеріали щодо проекту розміщені на сайті.
Лекції професорки кафедри Транспортних систем та дорожнього руху, Сілезського технологічного університету (Катовіце, Польща) пані Mariia Cieśla в рамках проекту « Master in Smart Transport and Logistics for Cities (SmaLog)» програми Erasmus+.
В рамках Спеціальної мобільності проекту SmaLog програми Erasmus+ передбачено навчання магістрів спеціальності «Транспортні технології» освітньо-наукової програми «Розумний транспорт та логістика для міст» викладачами з Європейських університетів партнерів проекту.
В період з 12 по 26 вересня 2021 р. відбувся візит професорки Mariia Cieśla. Пані Mariia прочитала лекції та провела практичні заняття на теми: «Логістична система та глобальна логістика», «Логістика пакування» та «Транспортна логістика». Також Mariia вразила студенів проведенням імітаційної гри «BEER GAME», що дозволило студентам поринути у принципи логістики поставок та засвоїти основні аспекти.
Лекції відвідали магістри спеціальності «Транспортні технології» освітніх програм «Розумний транспорт та логістика для міст», «Організація перевезень і управління на транспорті», до «BEER GAME» приєднались студенти бакалаври спеціальності «Транспортні технології».
The final conference of the SmaLog project will take place on the 5th of October, 2021.
Session 1: Future challenges related to smart transport and logistics in cities
Session 2: SmaLog results
Session 3: The experience of SmaLog beneficiaries in Ukrainian and Georgian universities
Session 4: Round Table on SmaLog Future
Join us! On-line www.cutt.ly/zEA3I3w
Off-line meeting will be held at O. M. Beketov National University of Urban Economy in Kharkiv, Ukraine We are starting at: 9.00 CEST time
10.00 Ukraine time
11.00 Georgia time #SmaLog #SmaLog2017 #ErasmusUA #ErasmusPlus
Фінальна конференція в рамках проєкту Erasmus+/KA 2 Магістерська програма «Розумний транспорт і логістика для міст» (SmaLog) 5 - 6 жовтня 2021 р.
Термін реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу Еразмус+ «Master in Smart Transport and Logistics for Cities» закінчується 14 жовтня 2021. Завдяки впровадженню проєкту в українських університетах партнерах відкрито нову магістерську програму «Розумний транспорт і логістика для міст», організовано мобільність студентів та викладачів, відкрито сучасну дослідну лабораторію, розроблені та впроваджені нові стандарти якості освітнього процесу. Впровадження проєкту сприяло посиленню ролі досліджень у напрямку розвитку розумного транспорту та логістики у містах, надання найновіших знань та передового досвіду, що розроблений у Європі та у всьому світі у сфері розумної мобільності.
На Фінальній конференції 5 жовтня 2021 будуть представлені основні результати проєкту, майбутні виклики, пов'язані з розумним транспортом і логістикою в містах, отриманий досвід від участі у проєкті для студентів, викладачів, реалізація програми подвійного диплому у співпраці з Silesian University of Technology, Poland. Дискусія щодо того, як освіта може підтримувати інновації та задовольняти потреби міст у напрямку використання розумного транспорту та розвитку сталої мобільності за участі провідних науковців з університетів Європи, представників університетів-партнерів з Україна и Грузії, студентів, викладачів та представників ринку праці.
6 жовтня кафедра Транспортних систем і логістики представить дослідницький центр «Розумний транспорт та логістика для міст» та нові можливості від реалізації та провадження основних результатів проєкту SmaLog.
Лекції професора факультету Інженерії, Університету прикладної науки: технології, бізнесу та дизайну (м. Вісмар, Німеччина)
Норберта Грюнвальда (Prof. Dr. rer. nat. Norbert Gruenwald)
в рамках проєкту « Master in Smart Transport and Logistics for Cities (SmaLog)» програми Erasmus+
В рамках Спеціальної мобільності проєкту SmaLog програми Erasmus+ передбачено навчання магістрів спеціальності «Транспортні технології» освітньо-наукової програми «Розумний транспорт та логістика для міст» викладачами з Європейських університетів партнерів проєкту.
В період з 4 по 7 жовтня 2021 р. відбувся візит професора Норберта Грюнвальда.
Професор прочитав лекції та провів практичні заняття для магістрів спеціальності «Транспортні технології» освітніх програм «Розумний транспорт і логістика для міст» та «Транспортні системи»
на тему: “Вступ до креативності, критичного мислення та вирішення проблем”(PUZZLE-BASED-LEARNING - An introduction to creativity, critical thinking and problem solving).
Актуальність наданих матеріалів лекції підтверджується тим, що через п'ять років більше однієї третини навичок (35%), які вважаються важливими для сьогоднішніх робітників та роботодавців, будуть змінені. Четверта промислова революція 2025 року принесе передову робототехніку і автономний транспорт, штучний інтелект і машинне навчання, передові матеріали, біотехнологію і геноміку. Ці події змінять наш спосіб життя і спосіб роботи. Деякі робочі місця зникнуть, інші з’являтимуться, а робочі місця, яких сьогодні навіть не існує, стануть звичайним явищем. Освіта відіграє важливу роль у навчанні учнів умінням, необхідним для досягнення успіху в глобальному майбутньому.
Тому лекції та практичні заняття професора Норберта Грюнвальда присвячені розвитку таких умінь та навичок як: аналітичне та критичне мислення, генерація інноваційних ідей, комплексне вирішення проблем.
«Ми не можемо вирішувати наші проблеми на тому ж рівні мислення, який їх створив» А. Ейнштейн.
Міжнародна мобільність викладачів кафедри Транспортних систем і логістики у рамках проєкту «Master in Smart Transport and Logistics for Cities (SmaLog)» програми Erasmus+.
З 7 по 14 жовтня 2021 р. відбулася остання мобільність за проєктом Erasmus+ «Розумний транспорт і логістика для міст» Smart Transport and Logistics for Cities. Викладачі кафедри Транспортних систем і логістики Ольхова Марія Володимирівна та Рославцев Дмитро Миколайович відвідали Hochschule Wismar University of Applied Sciences Technology, Business and Design, що розташований на узбережжі Балтійського моря у місті Вісмар (Німеччина).
Ректором університету, професором Norbert Gruenwald були організовані робочі зустрічі з керівником відділу якості Katja Wohlrab, керівництвом центру дистанційного навчання Wings, керівником e-learning центру та продакшн студії PELA Birger Huth, керівником лабораторії світлового дизайну Thomas Römhild, керівником міжнародного відділу Korinna Stubbe та проведено цікаву екскурсію кампусом університетую, зокрема екскурсію до виробничої лабораторії. Також викладачі кафедри відвідали лекції німецьких викладачів.
За робочими зустрічами з професором Norbert Gruenwald були обговорені сучасні методи та прийоми навчання, процес оцінювання студентів, підходи адаптації до нових умов університетської освіти, умов пандемії, підходів до подальшого розвитку освітніх програм з інженерних спеціальностей, обговоренні питання майбутньої співпраці та майбутніх заходів ERASMUS+, стратегія інтернаціоналізації.
Окрема подяка професору Norbert Gruenwald за цікаву та корисну організацію мобільності у такий короткий строк та за особисті професійні поради, які надихають на нові ідеї та проєкти.
Основні результати проєкту Erasmus+/KA 2 Магістерська програма «Розумний транспорт і логістика для міст» (SmaLog) представлені на фінальній конференції
Фінальна Конференція в рамках проєкту SmaLog відбулась в Харківському національному університеті міського господарства ім. О. М. Бекетова 5 – 6 жовтня 2021 р.
Захід був спрямований на розповсюдження інформації щодо отриманих результатів проєкту. Кожен університет з України та Грузії представив переваги та інновації отримані від провадження проєкту.
За дорученням ректора Володимира Бабаєва учасників та гостей конференції привітала проректорка з наукової роботи Марія Сухонос. Вона відзначила, що впровадження проєкту має значний вплив на інституційному, професійному, індивідуальному рівнях та програму інтернаціоналізації університету. Пані Марія подякувала партнерству, координатору проєкту проф. Антоніо Комі (Університет Тор Вергата, Італія), представникам Еразмус+ офісу України, за плідну співпрацю, за розвиток вищої освіти, університетів, професійного росту викладачів, підтримку та розвиток студентів.
На зустрічі були присутні офіцерка проєкту від Європейської виконавчої агенції з питань освіти та культури (EACEA) Dr. Belen Enciso. Вона привітала команду з досягненнями та отриманими результатами. Dr. Belen Enciso побажала успішного завершення проекту. Координатори Еразмус+ офісів України та Грузії Світлана Шитікова та Lika Glonti побажали подальшого впровадження результатів, обміну досвідом, передовими практиками та продовження співпраці. Вона зазначили, що пишаються проєктом SmaLog, запропонували поширювати передовий досвід та ставати сильнішими разом із ЄС.
Нові тенденції, інноваційні рішення, напрямки наукових досліджень щодо розумного транспорту та логістики в містах, були представлені європейськими партнерами з університетів Італії та Німеччини.
Професор Олександр Сладковський представив основні умови співпраці з Сілезьким технологічним університетом (Польща) для впровадження програми подвійного диплому.
Під кінець зустрічі всі учасники та гості конференції взяли участь у дискусії «Майбутнє SmaLog. Як освіта може підтримувати інновації та задовольнити вимоги та потреби міст?». Особливо цікавою була думка представників транспортної галузі, роботодавців та представників міської влади України та Грузії. Вони зазначили, що наразі вкрай необхідні фахівці зі знанням нових тенденцій, підходів, програмного забезпечення та висловили подяку за підготовку якісних спеціалістів.
6 жовтня директор Навчально-наукового інституту енергетичної, інформаційної та транспортної інфраструктури Ігор Білецький привітав усіх учасників та подякував за реалізацію проєкту та виконану роботу. Він зазначив, що отримані результати у сфері транспортної логістики є дуже важливими для розвитку міста, особливо для міста Харкова, адже в останні роки місто стрімко розвивається. «Якщо випускники університету не відповідатимуть викликам міста, то і вони, і університет втратять свою конкурентоздатність. Тому такий потужний досвід нам вкрай необхідний» - зазначив Ігор Білецький. Він представив структуру Навчально-наукового інституту, наголосивши на тому, що інститут створено за інфраструктурним принципом з метою реалізації сучасних викликів міста. Учасники конференції були запрошені ознайомитись з існуючими лабораторіями інституту.
Представники кафедри Транспортних систем і логістики доц. Ірина Ткаченко, доц. Олексій Прасоленко, доц. Денис Копитков та ст. викладач Ігор Бугайов представили потенціал науково-дослідного центру SmaLog.
Кафедра Транспортних систем і логістики щиро вдячна всім, хто допомагав в організації конференції, всім учасникам і гостям за підтримку, дружню атмосферу та плідну співпрацю.
Закінчення проєкту SmaLog – це початок нового досвіду, співпраці, наукових досліджень та нових можливостей.
Проєкт «Розумний транспорт і логістика для міст» був відібраний головним офісом Erasmus + та представлений на ярмарці CBHE Virtual Fair 26 жовтня 2021 р.
Координатор проєкту, професор університету Тор Вергата, Антоніо Комі та доцент кафедри транспортних систем і логістики Ольхова Марія Володимирівна познайомили з результатами проєкту української і грузинської команди, презентували основні досягнення та ідеї на майбутнє.
Велика вдячність офісу Erasmus + та всім учасникам, колегам за можливість представити наші результати у команді професіоналів.
Бажаємо нових цікавих ідей та можливостей для їхньої реалізації.
Final Conference of the SmaLog project