15 жовтня 2024 року відбулася підсумкова конференція другого етапу спільного українсько-британського проєкту «РІШЕННЯ ДЛЯ ПІСЛЯВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ УКРАЇНСЬКИХ МІСТ».
Проєкт реалізується спільно Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова та Університетом Лафборо з квітня 2023 року в рамках Грантової програми фінансування досліджень та інновацій в рамках співробітництва України та Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірланді за підтримки компанії Кормак Консалтінг та ініціативи Твінінг.
Учасників конференції привітали в.о. ректора ХНУМГ ім. О.М. Бекетова проф. Ігор Білецький та проректор Університету Лафборо, декан факультету архітектури, будівництва та цивільної інженерії проф. Малкольм Кук.
За результатами реалізації основної частини проєкту у 2023 р. команди інженерів-будівельників та інженерів транспортної галузі ХНУМГ ім. О.М. Бекетова та Університету Лафборо отримали додаткове фінансування на реалізацію подовження проєкту у період з травня по жовтень 2024 р.
Метою другого етапу проєкту було розповсюдження результатів, напрацьованих під час основної частини дослідження шляхом участі у міжнародних конференціях, здійснення публікацій у провідних міжнародних виданнях, а також розробка нових напрямів співробітництва для подальшого подання на фінансування в рамках міжнародних грантів.
В рамках другого етапу проєкту представники групи Мікромобільності взяли участь у 2-х міжнародних конференціях у Сполученому Королівстві та Австрії, де представили результати дослідження, а також долучилися до проєкту з розробки планів мікро-мобільності для британських міст Англії, що реалізується органами місцевого самоврядування Великобританії та Університетами Лафборо і Ворвіка. За результатами дослідження вже здійснено 4 публікації, та подано спільну наукову статтю до провідного європейського профільного видання European Transport Research Review, collection on "The transformation of travel behaviors in ever changing Central and Eastern Europe (IATBR 2024). Активна участь науково-педагогічних працівників кафедри транспортних систем та логістики ХНУМГ ім. О.М. Бекетова у реалізації проєкту Micromobility UK у Сполученому Королівстві дозволило зареєструвати ХНУМГ імені О.М. Бекетова в базі контрагентів Міністерства транспорту Сполученого Королівства.
Група впровадження ВІМ підготувала статтю у співавторстві науковців ХНУМГ ім. О.М. Бекетова та Університету Лафборо для публікації у провідному міжнародному виданні MDPI Building. Викладачі двох університетів обговорили можливість розробки та запровадження в університетах програми з бізнес-аналітики саме у будівельній галузі та програми навчання фахівців у сфері ІТ для розробки спеціалізованого програмного забезпечення для індустрії будівництва.
Група 3D друку бетоном здійснила 3D друк бетоном зразків розроблених будівельних конструкцій в натуральну величину для проведення їхнього тестування в реальних умовах і проходження процедури патентування. Також в ході конференції було запропоновано новий напрям для подальшого співробітництва, а саме «Розробка будівельних стандартів та рішень у цивільному будівництві для забезпечення безпеки цивільних та промислових будівель від військових ударів».
Після завершення другого етапу проєкту усі три проєктні команди продовжать спільну роботу. Зокрема, вже у 2024-2025 навчальному році планується запустити новий проєкт проведення спільних наукових досліджень аспірантами обох університетів.