Викладачі кафедри інженерної екології міст Дмитро Дядін, Олена Дрозд, Юрій Коваленко, Інна Рибалка, Ольга Хандогіна та Юрій Вергелес завершили міжнародне стажування, організоване Університетом Ровіра-і-Віргілі (м. Террагона, Королівство Іспанія) – партнером ХНУМГ імені О. М. Бекетова. Тренінг проводився в рамках поточного проєкту Еразмус+ «Багаторівнева система освіти з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення для державних, галузевих та муніципальних структур в Україні» (ґрант № 619285-EPP-1-2020-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP «Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation (ClimEd)». Темою тренінгу, який тривав з 6 по 10 травня 2024 р. (очна сесія) і додатково – з 13 по 24 травня 2024 р. (онлайн-сесія), була «Розробка навчальних курсів із кліматичних послуг із врахуванням потреб різних користувачів». Через обмеження, викликані режимом воєнного стану в Україні, не всі учасники могли брати участь у тренінгу в очному форматі, тому роботу було організовано у гібридному форматі із використанням засобів платформи Microsoft® Teams. Доцент кафедри Ольга Хандогіна взяла участь у тренінгу в очному форматі (див. її розповідь на сайті кафедри ІЕМ: https://ecology.kname.edu.ua/novyny/197-4th-climed-training), решта учасників від нашого університету – у дистанційному.

Протягом першого тижня учасники прослухали 16 лекцій від провідних фахівців в галузях метеорології, кліматології, геофізики атмосфери, моделювання атмосферних та гідрологічних процесів, ландшафтної екології, географії туризму, регіонального планування, місцевого самоврядування, тощо, із Іспанії, Фінляндії, Естонії та України. Паралельно із вивченням теоретичного матеріалу учасники працювали у складі міждисциплінарних робочих груп над навчально-дослідницькими проектами. Головою наукового комітету тренінгу за проектом ClimEd і провідним лектором був проф. Енрік Аґілар (Enric Aguilar), який одночасно є членом Ради Директорів Всесвітньої Метеорологічної Організації (ВМО). Тому цілком логічно, що у фокусі теоретичних і практичних занять були компетенції у галузі кліматичного обслуговування, що визначені ВМО.

В результаті міжнародного стажування учасники навчилися:

- ідентифікувати проблеми, пов’язані із впливом зміни клімату на функціонування різних галузей господарства, зокрема міського господарства;

- визначати набори кліматичних даних;

- створювати та керувати наборами даних;

- отримувати продукти із кліматичних даних;

- збирати інформацію, ідентифікувати кліматичні послуги, шляхи і способи їх комунікації у секторах господарства, що залежать від клімату.

Наприкінці додаткової сесії всі учасники успішно захистили свої проекти та отримали сертифікати учасників міжнародного стажування.

Отримані знання і навички використовуватимуться учасниками у подальшій розробці навчальних курсів для студентів та курсів підвищення кваліфікації із кліматичної грамотності для фахівців міського господарства в рамках виконання проекту ClimEd і поточній викладацькій та дослідницькій діяльності.