Erasmus+
Jean Monnet Module
Project 101127051 ‒ Post-war rebuilding
Call: ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH
Project ID: 101127051
PIC: 937384818
Кафедра: Міського будівництва
Дата початку: 1 листопаду 2023
Тривалість проєкту: 3 роки
Бюджет проєкту: 30 тис. €
Соціальні мережі: facebook, instagram, YouTube
Анотація. У зв’язку зі складною ситуацією, що склалася в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення та агресії з боку російської федерації, актуальною є проблема вирішення питань післявоєнної відбудови нашої держави відповідно до досвіду країн у Європейський Союз. Відбудова, яка відбуватиметься у післявоєнний період базуватиметься на досвіді країн ЄС і дозволить забезпечити комфортне безпечне середовище для проживання та життєдіяльності населення. Проекти повоєнної відбудови можуть стати одними з пілотних освітніх проектів у рамках інтегрованого розвитку відповідно до європейських принципів і цінностей. У зв’язку з післявоєнною відбудовою в Україні кілька міст буде створено практично з нуля. Важливо, що ця реконструкція має бути зваженою і базуватиметься на досвіді країн ЄС, нових підходах в архітектурі та урбаністиці, щоб зробити українські міста більш зручними та інклюзивними для мешканців. Крім того, щоб рухатися до Європи, нам потрібно буде продовжувати досліджувати реформи, які передбачені в рамках регенерації міст. В Україні буде запроваджено європейську систему сертифікації. Звісно, потрібно враховувати і реновацію будівель, оскільки це одна зі складових сталого розвитку у світі, а в європейських країнах є основою при будь-якій реконструкції.
Цілями проекту є створення навчального контенту для студентів бакалаврату та магістратури про комплексний та послідовний підхід, величезний досвід, законодавчу базу країн ЄС щодо післявоєнної відбудови та сталого розвитку міст; факультативний дистанційний курс на базі платформи Moodle з вільним доступом для студентів українських ВНЗ та інших бажаючих.
Основними завданнями проєкту є:
- Створення навчального контенту для студентів про методи та події у післявоєнній відбудові міст країн ЄС (лекції, презентації, путівники тощо).
- Створення нової дисципліни «Післявоєнна відбудова міст в Україні відповідно до досвіду країн ЄС» для студентів інших спеціальностей як дистанційного факультативного модуля так і для інших осіб, особливо для людей з інвалідністю, таких як маломобільні верстви населення, чи тих котрі переселилися з тимчасово окупованих територій.
- Проведення заходів для сприяння зацікавленню законами, нормативними актами та програмами Європейського Союзу у сфері реконструкції, реновації, енергоефективності міських територій, житлових і громадських будівель і споруд, європейського досвіду післявоєнної відбудови котрі дозволять Україні швидко інтегруватися в європейську спільноту.
- Створення міжуніверситетської мережі в новому підході ЄС до відновлення територій і будівель, які були зруйновані під час війни між Україною та російською федерацією (три основні українські університети за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія», навчальна програма «Міське будівництво та господарство»)
Основними результатами є навчальні матеріали, презентації, лекції, семінари, конференції, дистанційний курс, наукові статті, посібники, листівки, брошури, академічні видання, академічні публікації, аудіовізуальні медіа продукти.
КОМАНДА
Завальний Олександр Вячеславович
Координатор проєкту
Канд. техн. наук, професор кафедри Міського будівництва
e-mail:
Шишкін Едуард Анатолійович
Виконавець проєкту
Канд. техн. наук, доцент кафедри Міського будівництва
e-mail:
Линник Ірина Едуардівна
Відповідальна за оцінювання якості результатів проєкту,
Доктор техн. наук, професор кафедри Міського будівництва
e-mail:
Панкеєва Анна Миколаївна
Фінансовий менеджмент
Канд. техн. наук, доцент кафедри Міського будівництва
e-mail:
Івасенко Вікторія Вікторівна
Технічна підтримка імплементації проєкту
Канд. техн. наук, доцент кафедри Міського будівництва
e-mail:
Чепурна Світлана Миколаївна
Відповідальна за розповсюдження результатів проєкту,
Канд. техн. наук, доцент кафедри Міського будівництва
e-mail: