Ефективне управління енергією - перший крок до Зеленого університету

greencubator logo pauci eng png fewe logo
 
2й
 
Проект співфінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках програми польського співробітництва з метою розвитку 2015 року
 
 
 
 
Мета проекту: зменшення енергоспоживання в будівлях Університету до 10% завдяки ефективному енергоменеджменту та зміні поведінці персоналу щодо енергоспоживання.
Тривалість проекту: липень – грудень 2015 року
 
Завдання проекту:
 • Запровадити щоденний моніторинг споживання енергії в будівлях як перший крок до енергоменеджменту.
 • Проведення широкої та якісної інформаційної кампанії в Університеті щодо ефективного споживання енергії для мотивації персоналу та студентів щоденно заощаджувати енергетичні ресурси.
 • Популяризація досвіду проекту на інші Університети Харкова
Що буде зроблено в рамках проекту?
 1. 1.Навчальний візит до Польщі робочої групи проекту.
 2. 2.Запровадження щоденного моніторингу споживання енергії (з одного комп’ютера) в усіх будівлях Університету. Заміна більшості лічильників (тепла, води, електроенергії) на нові сучасні із цифровим каналом передачі даних в будівлях Університету.
 3. 3.Поступове запровадження енергоменеджменту в Університеті з новою посадою енергоменеджера, задля ефективного використання енергії.
 4. 4.Проведення повного енергетичного аудиту 10 будівель Університету: детальні розрахунки, інструментальні вимірювання та план поступової модернізації будівель.
 5. 5.Встановлення нових водозберігаючих змішувачів води та ефективних зливних бачків в туалетах 2 корпусів університету.
 6. 6.Встановлення демонстраційних LED ламп в коридорах Університету або популяризація існуючого LED освітлення в Університеті.
 7. 7.Широка інформаційна кампанія "SAVE ENERGY" в Університеті для студентів та викладачів. В рамках цього етапу планується використання елементів "Зелений університет" та пояснити людям прості речі: інформаційні стенди про споживання енергії, стрілки і мітки для електричних розеток і вимикачів, змішувачів води; принципи економії тепла, електроенергії, води, проведення семінарів для співробітників і студентів Університету.
 8. 8.Презентація досвіду на фінальній конференції у грудні 2015 року та популяризація результатів проекту для інших Університетів Харкова. Підготовка публікації "Зелений університет".
Очікувані результати:
 1. 1.Зменшення енергоспоживання в будівлях Університету до 10% завдяки ефективному енергоменеджменту.
 2. 2.Зміна поведінки викладачів та студентів ХНУМГ імені О.М. Бекетова до використання енергії завдяки інформаційній кампанії SAVE ENERGY
 3. 3.Ефективність нового демонстраційного обладнання, яке дозволить економити енергоресурси та слугуватиме фактичним підтвердженням дієвості заходів з енергозбереження.
 4. 4.Наявність нової посади енергоменеджера в Університеті та його вплив на ефективне використання енергії.
 5. 5.Наявність якісних енергетичних аудитів будівель Університету із додатками «План розвитку будівель та зменшення енергоспоживання через інвестування»
 6. 6.Поступове залучення потенційних інвесторів для модернізації будівель.
 7. 7.Повторна реалізація проекту в інших Університетах Харкова.

Більше інформації на сайті "Зелений Університет"

 
Вы здесь: Home Программы и гранты Зеленый Университет Ефективне управління енергією - перший крок до Зеленого університету