HSK – іспит з китайської мови

China`s Hanyu Shuiping Kaoshi, також відомий як HSK або Chinese Proficiency Test - це міжнародний кваліфікаційний іспит з китайської мови. Іспит призначений для осіб, які не є носіями китайської мови, включаючи іноземців, китайських емігрантів і представників національних меншин, і застосовується для оцінки навичок використання китайської мови в життєвих, навчальних і робочих ситуаціях.

Сертифікат HSK підтверджує рівень володіння китайською мовою при вступі до університетів чи інших навчальних закладів Китаю, а також при прийомі на роботу.

Тест був розроблений Beijing Language and Culture University і застосовується з 1992 року. Зараз в 70 країнах і регіонах світу діють близько 260 екзаменаційних прийомних, іспит також можна здати в 35 містах КНР. З березня 2010 року застосовується новий формат тесту, приведений у відповідність до прийнятої в Європі системою оцінки рівнів володіння іноземною мовою Common European Framework of Reference for Languages (CEFR).

Новий HSK

Рівень, що присвоюється

Словниковий запас екзаменованих

Рівень, що присвоюється

Словниковий запас екзаменованих

CEFR

Письмовий тест

Усний тест

HSK-6

5

від 5000

HSK Вищий рівень

3000

С2

HSK-5

2500

С1

HSK-4

4

1200

HSK Середній рівень

900

B2

HSK-3

3

600

B1

HSK-2

2

300

HSK Початковий рівень

200

A2

HSK-1

1

150

A1

Новий іспит складається з двох частин: письмової та усної тесту, які потрібно здавати окремо. Письмовий тест підрозділяється на шість рівнів (HSK 1-6).

Іспит HSK 1 рівень призначений для тих, хто має словниковий запас 150 часто вживаних слів, здатний розуміти і використовувати найпростіші слова і фрази для здійснення елементарної комунікації.

Іспит HSK 2 рівень - для тих, хто має словниковий запас 300 часто вживаних слів і відповідні знання елементарної граматики, може підтримати спілкування на нескладні теми в рамках найбільш часто зустрічаються в побуті тем.

Іспит HSK 3 рівень - для тих, хто має словниковий запас в розмірі 600 слів і відповідні знання граматики, може виконувати основні комунікативні завдання в побуті, навчанні і роботі, може впоратися з більшістю завдань під час екскурсії по Китаю.

Іспит HSK 4 рівень - для тих, хто має словниковий запас в розмірі 1200 слів і відповідними знаннями граматики, може брати участь в бесіді з носіями китайської мови на різні теми.

Іспит HSK 5 рівень - для тих, хто має словниковий запас 2500 слів, може читати газети і журнали, розуміти телепередачі, виступати перед аудиторією на китайській мові.

Іспит HSK 6 рівень - для тих, хто має словниковий запас 5000 і більше слів, може легко сприймати усну та письмову інформацію на китайській мові, і вільно висловлювати свої думки, усно або письмово.

Білети для підготовки до письмового іспиту, слова і екзаменаційний лист можна завантажити тут:   http://www.chinesetest.cn/godownload.do

You are here: Home International Cooperation КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ ЦЕНТР «ІНСТИТУТ КОНФУЦІЯ» HSK – іспит з китайської мови