Понедельник, 03 Октябрь 2016 06:33

Fulbright Scholar Program

Автор 
Оцените материал
(0 голосов)

logo

Проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п'яти років та аспіранти або здобувачі напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту (1 вересня 2017 року).
Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни
Кандидати, які активно займаються дослідницькою роботою у таких галузях, як політологія, державне управління, зокрема розбудова демократії та громадянського суспільства, мають можливість вибирати Інститут Кеннана у Вашингтоні як місце проведення досліджень.
Стажування триває 6 місяців і розпочинається з 1 вересня або 1 березня.
Вимоги до кандидатів:
 • мати українське громадянство та проживати в Україні
 • вільно володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі
 • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів
* Не можуть брати участь у конкурсі працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та інш.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми імені Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обмінів, що фінансовані Державним Департаментом США. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.
** Не можуть брати участь у конкурсі громадяни України, які постійно проживають на території США впродовж 5 років; ті, хто мають дозвіл на постійне проживання в США; студенти, які навчаються в американських університетах на час проведення конкурсу.
*** Ті, хто раніше отримували візу категорії J-1 та J-2, можуть подаватись на Програму не раніше 2-х  років після повернення в Україну. Ця вимога не стосується певних учасників програм обмінів категорії J-1, на яких не поширюється вимога про дворічне перебування в країні свого проживання, наприклад, програми Summer Work and Travel (див. коментар до візи).
Умови гранту:
Тривалість гранту – 3-9 місяців. Програма дає унікальну можливість провести дослідження та досягнути поставлені наукові цілі, побачити чим дихає світ, які нові відкриття та доробки існують у певних галузях у США, встановити професійні контакти з американськими колегами і через Світову спільноту фулбрайтівців, з науковцями з інших країн.
Програма не передбачає здобуття наукового ступеня.
Учасники Програми отримують:
 • щомісячну стипендію
 • додаткові кошти для придбання професійної літератури
 • медичне страхування
 • квиток в обидва боки
Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:
Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта комплект документів, до якого входять:
 • [анкета] з прикріпленим описом проекту наукових досліджень та бібліографією до нього
 • curriculum vitae
 • три рекомендаційні листи
 • лист-запрошення (якщо є)
Опис проекту наукових досліджень та curriculum vitae подають англійською та українською мовами.
Найважливіші критерії при відборі кандидатів:
 • попередні наукові досягнення
 • переконливий та добре розроблений науковий план стажування з чітким обґрунтуванням необхідності та важливості його реалізації для українських інституцій
 • потенціал до співпраці з американськими та українськими колегами над проектами, які матимуть суттєвий вплив на освіту в Україні
 • готовність до ініціювання та запровадження нових курсів з гуманітарних та суспільних дисциплін, розповсюдження передових методів навчання та викладання
Відбір учасників на конкурсній основі відбувається в Україні й передбачає наступні етапи:
 • перевірку документів щодо повноти їх заповнення та відповідності заявників вимогам конкурсу (жовтень 2016)
 • рецензування робіт американськими та українськими фахівцями та визначення осіб, які вийшли до півфіналу (листопад 2016)
 • співбесіда англійською мовою з учасниками півфіналу та відбір фіналістів американсько-українською комісією (середина грудня 2016)
 • затвердження рекомендованих кандидатів (квітень - травень 2017)
Остаточне рішення щодо надання гранту приймає Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Рада з міжнародних обмінів науковців затверджує університети або науково-дослідні інституції у відповідності до академічних або наукових інтересів та професійних цілей кандидатів.
Документи приймають до 15 жовтня щороку.
Дедлайн: 2016-10-15
Офіс Програми імені Фулбрайта
вул. Еспланадна, 20, кiмн. 904, Київ 01001
Координатор програми — Наталія Залуцька Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.; Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Асистент програми —  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Прочитано 625 раз
Вы здесь: Home Fulbright Scholar Program