Громадська організація «Грінкубатор» спільно з Харківським національним університетом міського господарства ім. О.М.Бекетова у партнерстві з Фундацією ПАУСІ та іншими громадськими організаціями розпочинають проект "Ефективне управління енергією - перший крок до Зеленого університету". Проект реалізується за фінансової підтримки Посольства республіки Польща в Україні.
З кожним роком в Україні зростає вартість енергії, однак власники будівель (користувачі енергії) не поспішають запроваджувати ефективні процеси енергоменеджменту в своїх будівлях. Ефективне управління енергією або енергоменеджмент - це спосіб управління енергоспоживанням на підприємстві, що дозволяє значно оптимізувати енерговитрати.
Ефективне споживання енергії в будівлях може бути досягнуто за допомогою двох типів дій:
  • технічної модернізації будівлі
  • зміні в поведінці користувача енергії в будівлі.
Запровадження ефективного енергоменеджменту в будівлях перед будь-якою модернізацією дає можливість зменшити енергоспоживання на 5-10%. Наявність щоденного моніторингу енергоспоживання, аналіз даних та дії енергоменеджера дають можливість розумно зменшувати енергоспоживання. Після цього існує вже потреба поступової модернізації будівлі.
Усвідомлюючи необхідність збереження енергії, українські споживачі продовжують не ефективно використовувати ресурси. Люди наливають повні чайники води та кип’ятять воду, щоб випити 200 мл чаю; закривають штори в приміщенні та вмикають світло з самого ранку на весь день замість використання денного світла. І ці звички,наприклад, відрізняють українців від ощадливих німців.
Поступово змінити цю ситуацію на прикладі будівель Харківського національного університету міського господарства ім. О.М.Бекетова, покликаний новий проект.

У зустрічі приймали участь:
ректор ХНУМГ імені О.М. Бекетова Бабаєв Володимир Миколайович, проректор з адміністративно-господарської роботи   ХНУМГ імені О.М. Бекетова Бесараб Андрій Іванович, технічний консультант проекту від Фундації ПАУСІ В’ячеслав Гусєв, правління Української мережі енергетичних інновацій Greencubator Роман Зінченко Голова, координатор проекту в Університеті, директор центру міжнародної діяльності та освіти Наталя Бібік, представники професорсько-викладацького складу та адміністративні та студенти   ХНУМГ імені О.М. Бекетова
Вы здесь: Home Программы и гранты Зеленый Университет Новини 22 липня в Харківському національному Університеті міського господарства імені О.М. Бекетові презентований новий проект "Ефективне управління енергією - перший крок до Зеленого університету"