News

6 квітня 2016 року відбулась зустріч ректора Університету з керівником по роботі з закладами освіти Microsoft Наталією Дорош та радником з питань преси, освіти і культури посольства Сполучених Штатів Америки Конрадом Тенером. Також в зустрічі взяли участь керівник IT напрямку Університету Пан Микола Павлович та директор центру міжнародної діяльності та освіти Бібік Наталя Валеріївна.

ai1

В рамках зустрічі сторони розглянули поточне використання продуктів Microsoft та напрямки подальшої співпраці. Крім того та радником з питань преси, освіти і культури посольства Сполучених Штатів Америки Конрад Тенер представив проект Проект сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP), що розпочато Американською радою з освіти та реалізується за участі Міністерства освіти і науки України та за підтримки Посольства Сполучених Штатів. Проект охоплює 10 українських університетів - з різних регіонів і з різними характеристиками. Результатом роботи Проекту повинні стати своєрідні «історії успіху», які можна використати для трансформації системи вищої освіти загалом.
ai 2

12 квітня відбулася відкрита зустріч по Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP

ai3

Вже вдруге у цьому місяці ХНУМГ імені О.М. Бекетова відвідав радник з питань преси, освіти і культури посольства Сполучених Штатів Америки - Конрад Тернер.
Разом з координатором проекту сприяння академічній доброчесності в Україні - Тарасом Тимочко, асистентом відділу преси, освіти такультури Посольства США вУкраїні - Вірою Терновською та асистентом проекту Яною Чапайло пан Тернер провів інтерактивну зустріч в формі відкритого діалогу.
Мету та головні завдання проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP, представив Тарас Тимочко. Після чого учасники зустрічі отримали анкети-опитувалтники, які включали питання пов’язані з хабарництвом у ВНЗ, плагіатом, списування. Як наголосила Віра Терновська, серед 36 опитаних студентів тільки 3 особи позитивно відносяться до можливості заплатити хабар за оцінку, що є досить непоганою тенденцією.

ai4

Основним меседжем пана Тернера стала необхідність вивчення англійської мови, адже на сьогодні без знання мови конкурентоздатність зводиться до мінімуму. «Я вивчаю нові мови і культури постійно…Адже, як я можу розмовляти з аудиторією без розуміння їх економічної ситуації,цінностей, культури»,- говорить пан Тернер.

Під час зустрічі говорили і про негативну сторону «студентського колективізму» – коли студенти допомагаючи своїм одногрупникам вирішити завдання, чи списати не дають можливості самореалізуватися, в більш широкому розумінні - неможливо досягнути успіху не чесним шляхом.

«Ми лінуємося», - головна відповідь студентів на питання про списування.

Тільки робота над собою, саморозвиток, чесність перед собою та своїми колегами, бажання працювати стануть запорукою успіху в досягненні цілей.

Прояви академічної НЕдоброчесності - такі як списування, плагіат, хабарництво - не можуть бути визначальними для всієї системи освіти, зокрема вищої, оскільки вони руйнують її, перетворюючі навчальний процес на імітацію. Нечесність в освіті негативно впливає і на все суспільство, і на кожного окремого індивіда, адже створює систему в якій неможливо досягнути успіху чесним шляхом, а таке суспільство/країна не можуть бути успішними в довго тривалій перспективі (за інформацією офіційного сайту americancouncils.org.ua/uk/news/362)

Сторінки проекту SAIUP всоц. мережах vk.com/club114116818 та facebook.com/saiuproject

 Участь Університету в проекті з академічної доброчесності

ai6

Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова долучився до проекту Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project - SAIUP), що реалізується Американськими радами з міжнародної.
На минулому тижні координатор з боку студентів та викладачів відвідали семінари Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP), де ознайомились з досвідом впровадження практики академічної доброчесності партнера проекту Університеті Ферфілд.
Лектори - доктора, професор з економіки Кетрін Нанцтадоктор, доцент з бізнес-етики, директора Центру прикладної етики Девід Шмідт, провели дводенні тренінги для студентський координаторів Проекту 28-29 травня та для викладачів – координаторів Проекту 31 травня та 1 червня 2016 року.
Учасники тренінгів ознайомились із загальною концепцією академічної доброчесності, розглянути та обговорили практичні кейси з академічної доброчесності. За результатами тренінгів учасники сформували перші плани роботи над впровадженням академічної доброчесності в своїх ВНЗ та домовились про обмін досвідом практичного впровадження планів з іншими учасниками тренінгів і подальшу спільну роботу по реалізації проекту.

ai7

ai8

04.11.2016 року Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова вдруге відвідала професор Університету Roanoke (USA) та стипендіат програми Fulbright Scholar (the USA) Марта Кухар з відкритою лекцією «Забезпечення академічної доброчесності». 
Більш ніж 60 викладачів, аспірантів та студентів різних ВНЗ м. Харкова взяли участь у обговоренні цього нагального питання розвитку сучасної освіти.
Пані Кухар окреслила основні методи запобігання академічної недоброчесності у американських школах та університетах.
Стипендіат програми Fulbright Scholar ознайомила викладачів, аспірантів та студентів різних ВНЗ м. Харкова з основними критеріями оформлення наукових робіт для публікації у міжнародних виданнях. 
Також була запропонована можливість застосувати отриманні знання виконавши ряд практичних завдань. Пані Кухар висловила подяку адміністрації Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова за сприяння у організації відкритої лекції та відмітила питання академічної доброчесності у розвитку сучасної української освіти.

ai9

 

 

Університет Нової Горіци (Словенія) оголосив конкурс на здобуття стипендії Еразмус+ для бакалаврів та магістрів

В рамках програми Erasmus + Credit Mobility спільно з Університетом Нової Горіци (Словенія) оголошується прийом заявок на отримання стипендій для студентів – бакалаврів та магістрів на осінній семестр 2017-2018 року навчання.
Обов'язкова вимога в рамках програми - рівень володіння англійською мовою не нижче В1.
Для подачі заявки необхідно надати до центру міжнародної діяльності та освіти наступні документи:
- CV / резюме в форматі EUROPASS
- Сертифікат знання мови (можливо пройти внутрішнє тестування на кафедрі іноземних мов в Університеті та надати підтвердження знання за формою у додатку -English proficiency document)
- Переклад оцінок (Transcript of records)
- Попередній план навчання в приймаючому університеті. Навчальні програми Університету Нової Гориці розміщені на сайті у університету http://www.ung.si/en/study/ - в розділі Schools
- Рекомендацію викладача
Крайній термін подачі заявок: 5 червня 2017 року
За більш детальною інформацією звертайтеся до Центру міжнародної діяльності та освіти: каб. 228а, академ. корпусу.
You are here: Home Contacts